tümünü göster
anahtar kelimeyle ara:
Giriş Yap
Üye Ol
Şifremi Unuttum


mekanomi giriş


Mekanomi Gizlilik ve Kullanım Şartları

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanım Şartları Sözleşmesi'nin Mekanomi.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Mekanomi.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

İzinsiz Kullanım:

 • Mekanomi.com'da bulunan hiçbir materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Mekanomi.comun burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.
 • Mekanomi.com, sitede yer alan tüm materyallerin (site içeriği, kurgusu, grafik tasarımı, kolajlar, bilgiler, Mekanomi markası, mekanomi.com alan adı, logo, ikonlar, yazılımlar ve iş modelinin) fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve sitedeki tüm materyaller yasal koruma altındadır.

Telif Hakları Kontrolü

 • Mekanomi.com websitesinde yayınlanan ürünlerin orijinal web sitesine bağlantısı sağlanmıştır. Ürünler, bilgiler ve tüm görsellerin kaynak gosterilerek kullanımına özen gösterilmiştir. Mekanomi, her hangi bir telif hakki ihlali bildirimi durumunda uyarıları dikkate alarak düzeltme yapacagini belirtir.
 • Mekanomi üçüncü şahısların fikri mülkiyetlerini korumayı taahhüt eder. Mekanomi tarafından yapılan telif hakkı ihlalini bildirmek için, Otomatik FMTHİB (Fikri Mülkiyet ve Telif Hakları İhlal Bildirim) formunu doldurabilirsiniz. Bildiriminiz en kisa surede degerlendirilecektir. Haklı bildiriminiz sonucu gerekli olan düzeltme, söz konusu içeriği kaldırma veya içeriği engelleme yollarına gidilir.

Sorumluluk Sınırları

 • Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan mekanomi.com sorumlu değildir. Mekanomi.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Mekanomi.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Bu internet sitesi mekanomi.com'un kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Mekanomi.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
 • Mekanomi.com tüketiciler için ücretsiz bir bilgi servisidir. Sitenin yönlendirdiği ürünlerin siparişi durumunda sipariş edilecek ürünle ilgili geçerli ve güncel hertürlü bilgi her zaman için ürünün satıldığı kendi web sitesinden alınmalıdır. Mekanomi.com'da verilen bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden veya bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemler sonucu meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı mekanomi.com sorumlu tutulamaz. Mekanomi.com'da yer alan bütün marka, ürün ve isimlerin hakları ilgili firmalara aittir.

Üyelik Şartları

 • Mekanomi.com tüm üyelerine açıktır. Mekanomi.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek mekanomi.com sitesini kullanmaya başlayabilir.
 • Kullanıcı, mekanomi.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile mekanomi.com'un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.
 • Mekanomi.com üyeleri aşağıdaki hallerde üyelik sözleşmelerinin dondurulacağını veya iptal edileceğini, bu ihlallerden kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan sorumlu olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler:
  • Mekanomi.com'un kullanılmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunaması, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlaması, kitlemesi, hile girişimlerinde bulunması,
  • Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımları kullanma, davranışlarda bulunma, bilgilerin kullanma, silme, değiştirme,
  • Genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgileri siteye kaydetme
  • Başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgilerin kullanma; yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri verme,
  • Site içeriğini izinsiz olarak ve referans vermeden kısmen veya tümüyle kopyalama,
  • Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması hallerinde,
 • Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya mekanomi.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının mekanomi.com'dan yararlanması, Mekanomi tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.
 • Mekanomi.com'u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve mekanomi.com'u geliştirmektir.
 • Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından mekanomi.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir.
 • Mekanomi.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı Mekanomi'ye aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 • Mekanomi, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

Mekanomi Hak ve Yükümlülükler

 • Mekanomi.com iş bu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.
 • Mekanomi taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Mekanominin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. Mekanomi, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, mekanomi.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve mekanomi.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.
 • Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Türkiye Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

5. TEBLİGAT ADRESLERİ

 • Mekanomi.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının Mekanomi.com'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.
 • Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.
 • Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Gizlilik Bildirimi

Mekanomi.com, gizliliğinizi korumak konusunda kararlıdır. Bu gizlilik bildirimi, mekanomi.com sitesinin veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklar. Bu siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

 • Bu bilgileri, mekanomi.com'a kayıt olurken ya da mekanomi.com ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alma, yarışmalara katılma, e-posta haber bültenleri sipariş etme, erişim sınırlaması olan özel site veya hizmetlere katılma, bir etkinlik veya eğitime kaydolma gibi talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirmenize veya size hizmet sağlamak için sizinle iletişim kurmamıza izin veren, sizi kişi olarak tanıtan bilgilere (kişisel bilgiler) gerek duyduğumuz zaman sizden isteriz. Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, unvanınız, cinsiyetiniz, yaşınız, şirket veya kuruluşunuzun adı, iş e-posta adresiniz, iş telefonunuz, iş veya ev adresiniz ve iş tanımınızla ile ilgili bilgiler olabilir.
 • Site, ziyaretleriniz hakkında, siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanılır.
 • Mekanomi.com kullanımı,üyeleri, ürünleri ve ilgili teknolojiler hakkındaki bilgileri ve haberleri paylaşmak üzere Mekanomi.com çalışanları, uzmanları ve sizinle eş düzey kullanıcılarla iletişime girme olanakları sağlar. Mekanomi.com, e-posta adresinizin veya diğer kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından toplanmasını, uygunsuz veya zararlı amaçlar için kullanılmasını önlemek için, gerçek e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi haber grupları, sohbetler veya diğer genel forumlarda açıklamamaya dikkat etmeniz konusunda sizi uyarır.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

 • Sitede toplanan kişisel bilgiler, sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.
 • Mekanomi.com bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili mekanomi.com ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir. Mekanomi.com ile ilişkilerinizin dengeli sürmesini sağlamak için, Mekanomi.com tarafından kullanılan bilgiler diğer mekanomi.com hizmetleri tarafından toplanan bilgilerle birleştirilebilir.
 • Kişisel bilgilerinizi, kritik güncelleştirmeleri ve bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında önemli bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, izin vermeniz koşuluyla, size diğer mekanomi.com ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderebilir ve/veya kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi gönderebilmeleri için bu bilgileri diğer mekanomi.com ortaklarıyla paylaşabiliriz.
 • Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz. Mekanomi.com sitesinin giriş sınırlaması olan kimi bölümlerinde, kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, sizden onay alarak site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz. İzin vermemeniz halinde, size kişiselleştirilmiş hizmet vermeyiz ve kişisel bilgilerinizle site ziyaret bilgilerinizi birleştirmeyiz.
 • Tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde mekanomi.com, tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Size daha uygun e-postalar veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.
 • Kullanıcının mekanomi.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, mekanomi.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.
 • Mekanomi.com, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya mekanomi.com ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) mekanomi.com ve web sitesi ailemizin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) mekanomi.com çalışanlarının veya aracılarının, mekanomi.com ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
 • Bu bildirimde aksi belirtilmedikçe, site üzerinde sağladığınız kişisel bilgiler izniniz olmaksızın mekanomi.com ve denetlediği yan kuruluşları ve bağlı kuruluşları dışında paylaşılmayacaktır. Bir sonraki bölümde açıklandığı gibi, kişisel bilgilerinize erişebilir ve sizinle nasıl bağlantı kurulmasını istediğinizi belirten seçimler yapabilirsiniz.
 • Lütfen site üzerindeki bu gizlilik bildiriminin ve yaptığınız seçimlerin diğer, ayrı işletilen mekanomi.com ürünleri ve hizmetleri bağlamında mekanomi.com'a sağlamış olabileceğiniz kişisel bilgiler için geçerli olmasının şart olmadığını unutmayın.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanılması

Bu sitede sağladığınız kişisel bilgiler ve bağlantı tercihlerinizi kendi sayfanızda inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz görüntülenmeden önce kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz istenir. Sayfanızda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Mekanomi.com'da bize vermiş olduğunuz kişisel bilgileri görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.
 • Mekanomi.com'un size pazarlama bilgileri göndermesini isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.
 • Üçüncü tarafların sizinle bağlantı kurmasını isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.

Mekanomi.com üzerinde sunulan kimi hizmetler Profil Merkezi'nden erişilemeyen bilgiler toplayabilir. Ancak, bu türden durumlarda kişisel bilgilerinize, bu bildirimin sonunda açıklanan şekilde Mekanomi.com ile bağlantı kurarak veya söz konusu hizmet tarafından açıklanan başka yollarla erişebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Mekanomi.com, kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanırız. Örneğin, sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız.

Tanımlama Bilgileri

Bu site, Tanımlama Bilgilerini, kayıt işleminin sağlıklı olması ve siteyi kişiselleştirmek için kullanır. Tanımlama bilgileri, Web sayfası sunucusu tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri programları çalıştırmak veya bilgisayarınıza virüs göndermek için kullanılamaz. Tanımlama bilgileri benzersiz şekilde size atanır ve yalnızca size tanımlama bilgisini gönderen etki alanındaki web sunucusu tarafından okunabilir.

Tanımlama bilgilerinin başlıca amaçlarından biri size zaman kazandırmak üzere kolaylık sağlamaktır. Örneğin, bir web sayfasını kişiselleştirir veya bir sitede gezinirseniz, tanımlama bilgisi sonraki ziyaretlerinizde sitenin size ait belirli bilgileri anımsamasına yardımcı olur. Bu, ilgili içeriği verme işlemini basitleştirir, gezinmeyi kolaylaştırır vb.. Web sitesine geri geldiğinizde, sitenin özelleştirdiğiniz özelliklerini kolayca kullanabilmeniz için önceden verdiğiniz bilgiler alınabilir.

Tanımlama bilgisini sitemize almak için, saydam gif teknolojisi olarak da bilinen web işaretleri veya eylem etiketleri kullanılabilir. Bu teknoloji, bir mekanomi.com web sayfasında, günlüğünde veya haber bülteninde temel öğeleri (bağlantılar veya grafikler gibi) tıklatan kullanıcı sayısı gibi, Mekanomi.com Web sitesinin kullanımı hakkında toplu istatistikler derlemek için kullandığımız bir araçtır. Toplu site istatistiklerini ortağımız olan şirketlerle paylaşabiliriz.

Tanımlama bilgilerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çoğu web tarayıcısı otomatik olarak tanımlama bilgilerini kabul eder, ancak isterseniz tarayıcı ayarınızı tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi seçerseniz, bu ve ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerinin etkileşimli özelliklerinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz.

Mekanomi.com Kullanımı

Bu sitede oturum açma ve kaydolma hizmetleri sağlamak üzere kullanıcı adı ve şifre kullanılmaktadır. kullanıcı adı ve şifre kullanarak sitede oturum açmak istediğinizde, e-posta adresinizle birlikte bir parola yazmanız gerekir. Kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliğinden, yetkili olmayan kişiler tarafından kullanımından yalnızca siz sorumlusunuz.

Bu Gizlilik Bildiriminin Uygulanması

Bu bildirimle ilgili sorularınız için mekanomi.com Site Yönetimine başvurunuz.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleştirebiliriz. Bunu yaparken gizlilik bildiriminin üst bölümünde yer alan "son güncelleştirme tarihi" kısmını da değiştiririz. Bu gizlilik bildiriminde yapılacak önemli değişikliklerde, web sitemizin giriş sayfasına dikkat çekecek bir ilan yerleştirerek veya doğrudan tarafınıza bir bildirim göndererek haberdar ederiz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 • Mekanomi iç mekan, dekorasyon ve mobilya tasarımı alanlarıyla ilgilenen kişileri, ürün ve profesyonellerle buluşturan bir iç mimarlık portalıdır. Ev d??emek, dekore etmek, tasarım yapmak isteyenler! Dekorasyon fikirleri ve püf noktaları... Aradığınız en g?üzel koltuk, kanepe, aydınlatma, halı, perde, kırlent, ayna... Binlerce mobilya, aksesuar ve tekstil Mekanomi'de!
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014     Telif Hakları ve Kullanım Şartları